SLATKI SVIJET
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kako dobiti neopisivu glavobolju (step-by-step tutorijal) :D

+7
migulica
dada
vgregur2
muticmaja
Tinna
Jelena
Vanchy
11 posters

Go down

Kako dobiti neopisivu glavobolju (step-by-step tutorijal) :D Empty Kako dobiti neopisivu glavobolju (step-by-step tutorijal) :D

Postaj by Vanchy sri oľu 25, 2009 10:28 pm

Ako Vam je zivot dobar, bez vecih stresova i sekiracije, a Vi zelite nesto vise, evo jednostavog nacina za dobivanje neopisive glavobolje u nekoliko koraka. I kao sto sve reklamne kampanje kazu - Uspjeh Vam je garantiran.

Step 1

Za pocetak prihvatite napraviti kolac ili tortu na neku prigodu u vrlo kratkom roku jer Vas je prijatljica zamolila. Preporuceno vrijeme razmaka izmedju pravljenja kolaca/torte i dogadjaja je manje od 24 sata. Najbolja opcija je ako tortu pravite navecer, a dogadjanje je sutra oko 10.00 sati ujutro.

Step 2

Zatim, nakon sto ispecete savrseni biskvit i napravite njamisimo prvi fil, a drugu kremu skuhate i pocnete hladiti izradite margarin sa secerom.Trenutak prije nego cete ga izliti u predivno kuhanu kremu za svaki slucaj probajte. Nakon sto ste mrvicu margarina izradjenog sa sitnim secerom stavili u usta Vasa bi osjetila okusa trebala biti sokirana odvratnim okusom slanog margarina, pomijesanog sa secerom i ekstratkom od vanilije. Jos uvijek sokirani od bezumnog napada na osjetila okusa posegnite u hladnjak za drugim margarinom... i tada shvatite da ste kupili slani margarin i da ga u hladnjaku imate barem dvije kile. Sad vec mozete poceti psovati sve sto pozelite onome tko je dizajn ambalaze vaseg omiljenog margarina za kolace promijenio tako da se ne skuzi razlika izmedju slanog i slatkog (a sto je prije bilo vise nego ocito).
Nemojte posustati jer uvijek ima nade!!! U najdubljem dijelu zamrzivaca cete vjerojatno naci 25dag margarina, sto ce barem djelimicno spasiti stvar... no Vi bi ste trebali napraviti duplu mjeru kreme, pa Vam ta kolicina margarina ne bi trebala biti dovoljna. Brzo razmisljajte sto uciniti... 10 je sati... navecer.... muz vec spava, u grad Vam se ne ide po mraku.... posegnite za zelatinom i pokusajte rijesiti stvar koristeci nju.

Step 3

Nakon sto ste drugi fil stavili na kolac/tortu potrebo Vam je jos malo, sasvim malo margarina za cokoladnu glazuru... ali Vi ga nemate.... Uzmite malo ulja i otopite cokoladu s malo ulja. Prema Kikinom savjetu dodajte tajni sastojak u cokoladnu glazuru i svi ce poludjeti za njom.
Nakon sto ste stavili i cokoladnu glazuru pomislite kako je sve dobro proslo, ali neeeee.... vase muke jos nisu prosle.... prerano je. Pricekajte dok se slastica koju pravite ohladi, a zatim orezite krajeve da lijepo izgleda.

Step 4

Pripremite slatko vrhnje za izbijanje. E, sad Vam ovdje treba jedan trogodisnjak( ili dvogodisnjak) koji bi se trebao probuditi i reci da nece vise spavati. Ako ga nemate (mislim trogodisnjaka ili dvogodisnjaka) posudite ga od susjede, prijateljice ili rodjaka. Garantiram Vam da Vam posudjivanje istog vise nikada nece pasti na pamet, ako je pak trogodisnjak Vas ostaje Vam da trpite.
Dok Vi mutite vrhnje trogodisnjak ce Vam pomoci tako sto ce otvorenu bocicu s Wilton bojom ubaciti u zdjelu dok je mikser u pogonu. Umjesto njezne boje koju ste planirali napraviti dobit cete snaznu boju vrhnja ili slaga.

Step 5

Kad konacno izbijete vrhnje i dio razmazete na tortu stavite ju u zamrzivac na nekoliko minuta da se stegne vrhnje kako bi ste lakse pisali po torti i pravili ukrase. Vazno je da Vam hladnjak ma ice-maker! Zaboravite iskljuciti doticnu spravu, pa gotovo savrseno zagladjenu tortu stavite ispod ledomata kako bi kockice leda sto bolje, lakse i ljepse pale na tortu, zabile se u vrhnje i smrznule.
Nakon 20 minuta otvorite hladnjak - bit' cete na rubu suza, ali ne brinite, jos nije gotovo. Izvadite tortu iz zamrzivaca i ludjacki pocnite popravljati zabrljano. Kad zavrsite popravljanje i ukrasavanje, stavite ju u hladnjak i sutra urucite narucitelju.
Ako do sada niste dobili glavobolju i nije Vam se zivot poceo gaditi ne strahujte, jer nije jos sve izgubljeno.

Step 6

Pokupite onog trogodisnjaka od prethodne veceri i odvedite ga kod zubara na prvo ciscenje zubi u zivotu. Cijelo vrijeme u autu mu tupite kako treba otvoriti usta kad ga budu pregledali. Obecajte mu lizalo, ako bude dobar. Kad tehnicarka bude htjela napraviti rendgensku snimku zubi i bude mu rekla da zatvori usta Vas vas trogodisnjak nece iznevjeriti, nego ce usta drzt sirom otvorena, bas kao sto ste mu 10 minuta prije i tupili. Nakon sto zavrsite pregled podjite kuci, skuhajte kavu i pocnite praviti rucak.

Step 7

Potrudite se da Vas trogodisnjak iz Vas torbe (u koju inace ne zaviruje) izvuce foto aparat, ukljuci ga i obrise slike koje niste skinuli na kompjuter. Medju tim slikama, osim torte koju ste vecer prije izradili treba biti i njegova rodjendanska torta koju je nosio u vrtic, nekoliko prekrasnih snimaka koje vise necete moci ponoviti i video snimka na kojoj Vam vas trogodisnjak pjeva oponasajuci omiljenog pjevaca. Uzdajte se u to da je susjeda koja je tortu narucila uzela foto aparat i da cete ipak doci barem do fotke izradjenog kolaca/torte.
Ako nakon svega ovoga niste dobili glavobolju onda ste vjerojatno na necem veoma jakom (tablete za smirenje i sl.).... ili umjesto glave imate neku kutiju.
Zelja za ponovnim pravljenjem kolaca trebala je zasigurno nestati nakon 5 koraka, ako jos uvijek postoji Vi ste beznadan slucaj i Vama nema spasa.
Vanchy
Vanchy
Slastičar amater

Broj postova : 48
Join date : 23.03.2009
Age : 52
Lokacija : USA

[Vrh] Go down

Kako dobiti neopisivu glavobolju (step-by-step tutorijal) :D Empty Re: Kako dobiti neopisivu glavobolju (step-by-step tutorijal) :D

Postaj by Jelena čet oľu 26, 2009 3:01 am

Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile ...mislim nije za smijanje...ali moooraaam...joooj... Smile Smile Smile Smile Smile
Definitivno su najbolje životne priče, što se tiče nekih stvari nalazim sebe u tačkama 4 i 5, situacija sa margarinom nisam imala..sem sa biskvitima, a sto se tiče ovoga zadnjeg..tu se definitivno mogu sloziti da sam ja beznadežan slučaj Very Happy
Ali ovo je predobroooo napisanooo Smile
Jelena
Jelena
FORUMSKA AŽDAJA

Broj postova : 546
Join date : 12.09.2008
Age : 44

http://golijat.bestoforum.net

[Vrh] Go down

Kako dobiti neopisivu glavobolju (step-by-step tutorijal) :D Empty Re: Kako dobiti neopisivu glavobolju (step-by-step tutorijal) :D

Postaj by Tinna čet oľu 26, 2009 10:00 am

Kako dobiti neopisivu glavobolju (step-by-step tutorijal) :D M0168Kako dobiti neopisivu glavobolju (step-by-step tutorijal) :D M0168Kako dobiti neopisivu glavobolju (step-by-step tutorijal) :D M0168..oprosti ali na ovo se moram nasmijati, super si to napisala, inače kad se stavim u tu situaciju dođu mi suze na oči...bilo je i kod mene sličnih situacija, ali ovako...i ne baš..
Tinna
Tinna
Srebrni slastičar

Broj postova : 876
Join date : 13.09.2008
Age : 50
Lokacija : Rijeka

[Vrh] Go down

Kako dobiti neopisivu glavobolju (step-by-step tutorijal) :D Empty Re: Kako dobiti neopisivu glavobolju (step-by-step tutorijal) :D

Postaj by muticmaja čet oľu 26, 2009 10:31 am

Smile Smile Smile Smile Kad ovo čitam ne znam bi li se smijala ili plakala (imam i dvogodišnjaka i trogodišnjaka kod kuće Smile Smile
muticmaja
muticmaja
Srebrni slastičar

Broj postova : 880
Join date : 08.11.2008
Age : 46
Lokacija : Slav. Brod

http://www.majapatchwork.com

[Vrh] Go down

Kako dobiti neopisivu glavobolju (step-by-step tutorijal) :D Empty Re: Kako dobiti neopisivu glavobolju (step-by-step tutorijal) :D

Postaj by vgregur2 čet oľu 26, 2009 10:42 am

Iz ove priče bi se mogao napraviti dobar horor film. Ali zaboljela me glava samo čitajući i ne pokušavam zamisliti kako ti je bilo. Sad

vgregur2
Srebrni slastičar

Broj postova : 786
Join date : 16.09.2008

[Vrh] Go down

Kako dobiti neopisivu glavobolju (step-by-step tutorijal) :D Empty Re: Kako dobiti neopisivu glavobolju (step-by-step tutorijal) :D

Postaj by dada čet oľu 26, 2009 11:00 am

Joj Vanchy, skroz sam se bila uzivila u tvoju pricu, i sto su cure vec rekla ne znam bili i ja sa tobom plakala od muke il se smejala kako si ovo samo super opisala. Haos! Sto je najgore slicno sam i ja imala preksinoc, al haj sta ces, covek se uci dok je ziv hahahhaha.
dada
dada
Iskusni slastičar

Broj postova : 223
Join date : 15.09.2008

[Vrh] Go down

Kako dobiti neopisivu glavobolju (step-by-step tutorijal) :D Empty Re: Kako dobiti neopisivu glavobolju (step-by-step tutorijal) :D

Postaj by migulica čet oľu 26, 2009 11:13 am

moje situacije nisu bile identične, ali se nalazim u njima......
HA HA HA HA HA

migulica
Mala od figurica

Broj postova : 334
Join date : 13.09.2008

[Vrh] Go down

Kako dobiti neopisivu glavobolju (step-by-step tutorijal) :D Empty Re: Kako dobiti neopisivu glavobolju (step-by-step tutorijal) :D

Postaj by kika čet oľu 26, 2009 11:21 am

Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile

....sorry ali morala sam....do zadnjeg koraka već mi suze idu na oči iako vjeruj mi da suosjećam sa tobom tim prije što sam slične stvari doživjela.....ali kod mene ne dođe do glavobolje nego opće evakuacije jer u tom slučaju muž i djeca ni ne pomišljaju prići u kuhinju i ako treba cijeli dan neće tražiti niti jesti niti piti

....margarin.....doživjela isto....to isto rade i belgijanci....ma zapadnjaci....nemaju pametnija posla nego ljude ubiti u pojam glupostima.....

...tvoj post printam....uokvirujem i vješam na kredenc u kuhinju.....kad mi krene slična situacija samo da dignem glavu i vidim da život nije tako crn ;)
kika
kika
FORUMSKI PANDUR

Broj postova : 421
Join date : 12.09.2008
Age : 51
Lokacija : Eupen, Belgija

http://kikaf-0612.spaces.live.com/default.aspx?partner=wlhomepag

[Vrh] Go down

Kako dobiti neopisivu glavobolju (step-by-step tutorijal) :D Empty Re: Kako dobiti neopisivu glavobolju (step-by-step tutorijal) :D

Postaj by Nessa čet oľu 26, 2009 2:03 pm

Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile
joooj,oprosti....nije za smijat se ali... ova priča je stvarno za uokvirit kao što je Kika rekla...
U ovakvoj situaciji te samo glava može zabolit u tolikoj mjeri da ti podhitno treba nešto za smirenje...Ja nemam ni trogodišnjaka ni dvogodišnjaka ali imam jednu od 6 godina koja je ponekad i gora od ovih manjih baš kad ja imam najviše posla i kad mi ništa ne ide od ruke...

Znam kako ti je,zato glavu gore i misli pozitivno jer ništa nije tako crno kao što se u prvi tren čini...
Nessa
Nessa
FORUMSKI PANDUR

Broj postova : 924
Join date : 12.09.2008
Age : 40
Lokacija : Rijeka

[Vrh] Go down

Kako dobiti neopisivu glavobolju (step-by-step tutorijal) :D Empty Re: Kako dobiti neopisivu glavobolju (step-by-step tutorijal) :D

Postaj by Vanchy čet oľu 26, 2009 4:40 pm

Drago mi ja da ste se nasmijale. Very Happy Meni nije svako pecenje kolaca ovakvo, ali cinjenica je da svatko od nas ima nekada los dan. Nije me uzrujalo sve sto mi se dogadjalo, jer sam uspijevala pronaci rjesenja za svaki problem koji se nasao ispred mene. Sva sreca da sam imala gdje posegnuti, jer osobno iskustvo i znanje je neprocjenjivo, ali i savjeti drugih koje sam pokupila na forumima, kroz komunikaciju i razmjenu recepata. No, vjerojatno bi bilo drugacije da sam se nasla u situcaiji da neku stvar ne mogu rijesiti tako brzo i jednostavno, a da rezultat bude pozitivan. Tada vjerojatno ne bih pisala o svemu ovako saljivo. Smile
Povratna informacija je vise nego dobra. Susjeda mi je rekla da su svi bili odusevljeni, a 50 i vise zena je tesko oduseviti. Dvije zene koje se bave organiziranjem razlicitih dogadjanja (vjencanja, proslave....) su zainteresirane za suradnju. Nekoliko ih je trazilo info kako doci do mene da im pecem kolace za Uskrs. Moj muz i susjeda su odlucni u tome da bih se trebala ozbiljno baviti pecenjem kolaca i na sve moguce nacine me guraju u to. Nekako sam se s muzem i mogla boriti, al' sad mi i susjeda sjela za vrat pa mi se sve teze nositi s njihovim navaljivanjem. Very Happy Iako sam izgubila fotke koja sam ja napravila ona je napravila nekoliko i rekla mi ih dostaviti. No, znajuci nju to ce malo potrajati... iako mi je prva susjeda i svaki dan smo skupa. Ipak, vazno je da cu ih dobiti. Very Happy
Vanchy
Vanchy
Slastičar amater

Broj postova : 48
Join date : 23.03.2009
Age : 52
Lokacija : USA

[Vrh] Go down

Kako dobiti neopisivu glavobolju (step-by-step tutorijal) :D Empty Re: Kako dobiti neopisivu glavobolju (step-by-step tutorijal) :D

Postaj by KLAPAT pet oľu 27, 2009 10:57 pm

Sve ono što se je dogodilo,valjda je tako trebalo biti.Tvoja priča je "fantastična" trebala bi napisati priručnik,za sve mlade neiskusne i za stare iskusne pekarice.Da si me nasmijala jesi i sjetila se nekih svojih iskustava.Čestitke na hrabrom činu ispovjedi,a i na buduči uspješni karieri pečenja kolača ,samo se primi posla i ne odustaj,jer vidiš kaka je kriza Bravo Bravo
KLAPAT
KLAPAT
EXTRA ZLATNI MAJSTOR SLASTIČAR

Broj postova : 1533
Join date : 14.09.2008
Age : 57
Lokacija : Hum na Sutli

[Vrh] Go down

Kako dobiti neopisivu glavobolju (step-by-step tutorijal) :D Empty Re: Kako dobiti neopisivu glavobolju (step-by-step tutorijal) :D

Postaj by IDAKO pon tra 27, 2009 9:29 am

Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile

e pravo si me nasmijala ponedjeljkom ujutro ...pogotovo što sam za vikend imala vrlo sličnu situaciju, imala sam sinovu pričest i sve što je moglo poći naopako s kolačima i tortom - i pošlo je Kako dobiti neopisivu glavobolju (step-by-step tutorijal) :D 2mo5pow
al' preživjeh Kako dobiti neopisivu glavobolju (step-by-step tutorijal) :D 47b20s0
IDAKO
IDAKO
Iskusni slastičar

Broj postova : 311
Join date : 14.09.2008
Age : 45
Lokacija : ravnica

[Vrh] Go down

Kako dobiti neopisivu glavobolju (step-by-step tutorijal) :D Empty Re: Kako dobiti neopisivu glavobolju (step-by-step tutorijal) :D

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.