SLATKI SVIJET
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZEMLJOTRES

3 posters

Go down

ZEMLJOTRES Empty ZEMLJOTRES

Postaj by KLAPAT pon lip 20, 2011 11:11 pm

Kada napravite kolač zapravo radite iz nekoliko kolača jedan kolač onda dobijete Zemljotres tako sam ga ja nazvala jer mi je popio živaca na kilometre!!!!!!!! pig pig pig pig Crying or Very sad Crying or Very sad Smile Smile Smile
Recept vam ide nekako ovako ali napominjem radite na svoju odgovornost.

ZEMLJOTRES KOLAČ

200g na grubo nasjeckanih badema ili lješnjaka (to staviti u pleh na pek papir i gore ide biskvit)
6 bjelanjka
6 žlica velikih šečera
6 žlica v. brašna (pečeno preokrenuti da je biskvit dolje a bademi gore)
ohlađeno namazati sa eurokremom ali nije dobro pa preporučujem ganache kremu mislima da bude bolje

Žele od malina

500 g malina
70 g šečera
6 lističa želatine
maline prokuhati sa šečerom u međuvremenu namočiti želatinu i kad maline procijedite dodajte želatinu u toplo da se raztopi Ako ste gledale masteršefa e to vam je onaj žele od jagode koje i vi možete staviti vamo umjesto malina,ali i treba napraviti koji kalup imate za kolač tako staviti pek papir i u taku dimenziju staviti žele i ohladiti u frižideru.Ovo me ubilo u pojam jer se nisam držala savjetapa ja po svom mož mislit

GANACHE krema

200 ml vrhnja za šlag
300 g čokolade za kuhanje
60 g maslaca
šlag zagrijati preliti preko čokolade dobro izraaditi i dodati maslac opet izraditi i ostaviti da se ohladi na sobni temperaturi,dosta je gušče nego čokoladna glazura

Žuta krema

6 žutanjka
200 g šečera
2 vanili šečera
1 l mlijeka
3 v, žlice brašna
1 margarin
kremu obično skuhati i izraditi margarin i dodati ga pa slagati kolač

biskvit ,bademi,ganache krema pola od količine,žele od malina,bjesnilo ,živčani zlom...... Smile žuta krema,šlag i ostatak ganache kreme
Ovo bjesnilo i živčani zlom dobijete kad nanašate a to je duga priča koja nije za javnost Smile Smile na ne stvrđeni žele kremu po mogučnosti sa vrečicom i nastavkom veliki okrugli,žutu kremu u trakama pa vam krema digne žele i u konačni izradi kolača nije ni loše uspjelo,a malo je falilo da nije završio u smeču.
Evo pa sad radite ako imate volju.
To dobijete kad žena nema šta da radi
Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile monkey monkey I love you I love you
evo i slikica

ZEMLJOTRES Dsci0142c.th

KLAPAT
KLAPAT
EXTRA ZLATNI MAJSTOR SLASTIČAR

Broj postova : 1533
Join date : 14.09.2008
Age : 57
Lokacija : Hum na Sutli

[Vrh] Go down

ZEMLJOTRES Empty Re: ZEMLJOTRES

Postaj by irena11 uto lip 21, 2011 12:31 pm

hmmm, djeluje fino
irena11
irena11
EXTRA ZLATNI MAJSTOR SLASTIČAR

Broj postova : 1168
Join date : 14.08.2009
Age : 47
Lokacija : Slavonski Brod

[Vrh] Go down

ZEMLJOTRES Empty Re: ZEMLJOTRES

Postaj by Adrianna sri lip 22, 2011 5:23 pm

bez obzira na tvoje muke ovo izgleda cito ok. a sigurna sam po sastojcima da je odlicno za jesti.

Adrianna
Iskusni slastičar

Broj postova : 177
Join date : 13.09.2008
Lokacija : Rijeka

[Vrh] Go down

ZEMLJOTRES Empty Re: ZEMLJOTRES

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.