SLATKI SVIJET
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Parfe

3 posters

Go down

Parfe Empty Parfe

Postaj by zeljka207 sub svi 14, 2011 9:05 pm

Pozdrav svima!Htjela sam pitati za recept za parfe.Radila sam sa želatinom pa mi je onako tvrd,nije kao iz slastičarne,onako pjenast.Možda netko ima kakav dobar recept?

zeljka207
Slastičar amater

Broj postova : 6
Join date : 04.10.2009

[Vrh] Go down

Parfe Empty Re: Parfe

Postaj by Adrianna čet svi 19, 2011 8:12 pm

ja cu ti napisati moj recept za parfe kremu. nema pojma kakav je u toj slasticarni o kojoj pricas. ali ako je nesto drukciji biti ce mi drago da sam ti pomogla.
2 dcl mlijeka
150 g secera
2 zumanjka
to skuhati zajedno mjesajuci zicom dok ne zapjeni. onda makni sa vatre. ja u to dodam 100 g cokolade (ako je torta cokoladna, a obicno je)
onda u 2 zlice hladne vode rastopim 1 kesicu zelatine u prahu. kada je nabubrila dodam je u kuhanu kremu. sve dobro promjesam i ostavim da se dobro ohladi. krema ti se vec pocne stiskati.
onda stucem 5 dcl slatkog vrhnja (zivotinjskog) u slag. u to dodam kremu i sve dobro promjesam. i s time filam tortu. to je otprilike dosta za neki promjer od 24 cm.
ne moras staviti cokoladu. mozes voce, ili jogurt,
nadam se da sam ti pomogla

Adrianna
Iskusni slastičar

Broj postova : 177
Join date : 13.09.2008
Lokacija : Rijeka

[Vrh] Go down

Parfe Empty Re: Parfe

Postaj by KLAPAT pet svi 20, 2011 6:03 pm

A evo i moj recept
1.5 dcl vode
2 žlice šečera
100 gr čokolade
to sve rastopiti polako pazi da ne zagori.u to dodati
1 želatinu u prahu pripremljenu po uputama i kad je nabubrena staviti u toplu smjesu od čokolade.ostaviti da se hladi ali do te mjere da se ne stisne previše znači nesmije biti ne prehladno ne toplo
izmiksati 1/2 l vrhnja i polako sipaj smjesu od čokolade
I to je to super je famozna
KLAPAT
KLAPAT
EXTRA ZLATNI MAJSTOR SLASTIČAR

Broj postova : 1533
Join date : 14.09.2008
Age : 57
Lokacija : Hum na Sutli

[Vrh] Go down

Parfe Empty Re: Parfe

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne možeš odgovarati na postove.