SLATKI SVIJET
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RUSKE KAPE

4 posters

Go down

RUSKE KAPE Empty RUSKE KAPE

Postaj by jadro uto ruj 23, 2008 12:45 am

RUSKE KAPE Cqs1222119346j
Tijesto:
4 jaja
10 žlica šećera
6 žlica vode
10 žlica brašna
4 žlice kakao
1 prašak za pecivo
Jaja i šećer pjenasto izmiksati dodati po malo vodu, lagano mješati i dodati ostale sastojke. Izliti u dublji lim ipeći na 180 oko 25 minuta. ohlađeno prerezati vodoravno a zatim vaditi male krugove ( čašom ili kalupom). Polovinu namazati kremom poklopiti drugom polovinom, vanjski rub namazati kremom i uvaljati u kokos agornji dio premazati glazurom od čokolade.
Krema:
1/2 l mlijeka
2 žlice brašna
3 žlice gustina
5 žlica šećera
20 dag margarina
Brašno, gustin i šećer umutiti s malo mlijeka te ukuhati u preostalo mlijeko, u ohlađeno dodati izmiksani margarin
jadro
jadro
EXTRA ZLATNI MAJSTOR SLASTIČAR

Broj postova : 1102
Join date : 12.09.2008
Age : 66
Lokacija : Omiš, Croatia

http://gordanster.spaces.live.com

[Vrh] Go down

RUSKE KAPE Empty Re: RUSKE KAPE

Postaj by Brun@ sri tra 21, 2010 12:49 pm

Ovaj recept i ja koristim ,super je ali imam malo brži naćin izrade ruskih kapa.
Biskvit namažem tankim slojem kreme i pospem sa kokosom i umotam u rolade ,obićno radim u velikom limu pa dobijem 3 tanke rolade.Roladu stavim na papir za pečenje premažem kremom i uvaljam u kokos.Izrežem ih na deblje kolutove i stavim glazuru od čokolade.
Brun@
Brun@
Slastičar amater

Broj postova : 34
Join date : 11.03.2009
Age : 47
Lokacija : klc

[Vrh] Go down

RUSKE KAPE Empty Re: RUSKE KAPE

Postaj by ankar čet tra 22, 2010 9:50 am

Odavno nisam radila ruske kape, dragi bas i nije lud za kokosom al zato djeca vole, bas bi mogla probat i po tvom receptu....Brun@ ideja je za 5, jesam dobro razumila, od ove mjere za biskvit ispeces tjesto u tepsiji od pecnice ili ne?
ankar
ankar
Srebrni slastičar

Broj postova : 905
Join date : 31.03.2009
Age : 54
Lokacija : Stobreč

[Vrh] Go down

RUSKE KAPE Empty Re: RUSKE KAPE

Postaj by Brun@ sub tra 24, 2010 11:31 pm

ankar je napisao/la:Odavno nisam radila ruske kape, dragi bas i nije lud za kokosom al zato djeca vole, bas bi mogla probat i po tvom receptu....Brun@ ideja je za 5, jesam dobro razumila, od ove mjere za biskvit ispeces tjesto u tepsiji od pecnice ili ne?
Sorry na čekanju za odgovor ne stignem baš često na net zbog posla.
Da spečeš biskvit u tepsiji od pečnice kao i roladu kad pečeš,namažeš tanki sloj kreme po dužini prerežeš 3 trake i urolaš tako da dobiješ 3 tanke rolade
Brun@
Brun@
Slastičar amater

Broj postova : 34
Join date : 11.03.2009
Age : 47
Lokacija : klc

[Vrh] Go down

RUSKE KAPE Empty Re: RUSKE KAPE

Postaj by jadro pon tra 26, 2010 7:45 am

Ovo je super ideja, samo što jedna gospođa bar jednom mjesečno naruči one klasične (a meni kosa odmah u zrak Smile ) najviše me nervira što se biskvit dosta mrvi, pa ako netko ima bolji recept jer opet za subotu moram raditi i to 3 smjese Nije fer
jadro
jadro
EXTRA ZLATNI MAJSTOR SLASTIČAR

Broj postova : 1102
Join date : 12.09.2008
Age : 66
Lokacija : Omiš, Croatia

http://gordanster.spaces.live.com

[Vrh] Go down

RUSKE KAPE Empty Re: RUSKE KAPE

Postaj by vgregur2 pon tra 26, 2010 11:37 am

ŠUBARICE

8 (4) žutanjaka
25 (12) dkg šećera
20 (10) dkg brašna
8 (4) žlica vode
8 (4) bjelanjaka
1 (1/2) prašak za pecivo
8 (4) žlica kave ili 3 žlice kakao (čokolade u prahu)

KREMA

1 dcl vode
3 žlice gustina
1 dcl vrhnja

Kremu kuhati dok se ne zgusne.
U hladno dodati 20 dkg margarina i 15 dkg šećera u prahu.
pečeno tijesto rezati okruglom (ili po želji) modlicom.

Po dvije okruglice spojiti filom po sredini. Sa strane namazati filom i uvaljati u kokos.
Gore staviti glazuru od čokolade.

NAPOMENA:

Tijesto može biti potpuno tamno i kombinacija žuto-tamno. U tom slučaju (biskvit) radi sa pola smjese, tako da se u jedan stavi kako.

Ja ti radim po ovom receptu, sa time što imam odmah podjeljene sastojke za bijeli biskvit i tamni. Pećem u većem plehu, tako da ih ne moram rezati na dva djela, nego na jedan stavim kremu i pokrijem sa drugim i režem krugove. Ništa mi se ne mrvi i moji ih svi jako vole.

vgregur2
Srebrni slastičar

Broj postova : 786
Join date : 16.09.2008

[Vrh] Go down

RUSKE KAPE Empty Re: RUSKE KAPE

Postaj by ankar pon tra 26, 2010 9:02 pm

Prijavak napravila po Jadrinom receptu, a tehnika by Brun@ i superr, brzo i jednostavno, je da se mrvi malo kako kaze Jadro al bilo za kucnu upotrebu pa ne smeta. Nakon sta se lipo ohladilo u frizu mmmm super pet plus
ankar
ankar
Srebrni slastičar

Broj postova : 905
Join date : 31.03.2009
Age : 54
Lokacija : Stobreč

[Vrh] Go down

RUSKE KAPE Empty Re: RUSKE KAPE

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.