SLATKI SVIJET
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Torta kremisimo

+16
renchy
ankar
Vanchy
KLAPAT
borovnica
muticmaja
Jelena
vgregur2
SANELAA
kika
dada
sunseeker
Tinna
Nessa
saluan
jadro
20 posters

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

Go down

Torta kremisimo - Page 2 Empty Re: Torta kremisimo

Postaj by ankar ned svi 03, 2009 11:30 am

Evo da se javim pravila sam je u petak i bijelu koru sam susila sat vremena i ostavila jos u ugasenoj pecnici da se postepeno hladi. Kad sam isla filovat tortu okrenem koru a ona sa donje strane jos sirova, vratim je u pecnicu okrenutu stavim opet susit ne znam ni ja koliko na laganoj temp, cak su i krajevi porumenili, ohladim i filujem, ukus mi je bio ok svega osim te bijele kore, koja mi se jos cula po jajima nakon pustog susenja. I sad mi nije jasno je li mozda ipak trebala malo jaca temperatura? Pravit cu je opet taman ako triba bez bile kore, jer mi je sve ostalo super :)
ankar
ankar
Srebrni slastičar

Broj postova : 905
Join date : 31.03.2009
Age : 54
Lokacija : Stobreč

[Vrh] Go down

Torta kremisimo - Page 2 Empty Re: Torta kremisimo

Postaj by renchy ned svi 03, 2009 4:36 pm

Ja sam ovu tortu isprobala prvi put za kčerkin ročkas u 3. mjesecu,a od tada sam je radila barem 5 puta jer je svima prefina i svi je traže...a ankar ,što se tiče bijele kore ona je jako osjetljiva i treba je peči ravno sat vremena i odmah van sa njom...meni je svaki put uspjela.
renchy
renchy
Iskusni slastičar

Broj postova : 262
Join date : 02.04.2009
Age : 54
Lokacija : Kutina

[Vrh] Go down

Torta kremisimo - Page 2 Empty Re: Torta kremisimo

Postaj by pahuljica ned svi 03, 2009 9:21 pm

...evo da se i ja pridružim...radila sam je prošli tjedan za jedan dječji rođendan...narueno -napravljeno...a ja je još nisam probala....ispala mi je savršeno...mislim ono...za oko....radila sam veliku tortu 27 x 37...radila sam dvije smeđe kore od po 8 jaja, i jednu bijelu od 10 bjelanjaka...ovu bijelu sam pekla 1 sat na 150*C...ispala je savršeno kao i dvije smeđe....da malo anuliram miris bjelanjaka ja stavim burbon-vaniliju pa bude ok...jedini problem mi je bio kad sa radila kremu što mi se kad sam stavila čokoladu u kuhane žutanjke sve nekako zgrudvalo i stislo...ne toliko da je bilo neupotrebljivo, kad sam sve izmiksala i sjedinila u jedno ostali su kao mali komadići čokolade, što mi je čak bilo fino....ali mislim da to inače nesmije biti tako...i još nešto, ja sam radila sa maslacem, jer ja uopće ne koristim margarin za izradu kolača i torti......
...eto, tako je to bilo kod mene....

pahuljica
Iskusni slastičar

Broj postova : 106
Join date : 30.11.2008

[Vrh] Go down

Torta kremisimo - Page 2 Empty Re: Torta kremisimo

Postaj by ankar ned svi 03, 2009 10:55 pm

[quote="pahuljica"]...ovu bijelu sam pekla 1 sat na 150*C...
I ja sam pekla u drugim tortama na 150 C ali pisalo je 120 C a kad prvi put radim drzim se recepta, za drugi put cu i ja stavit na 150 C valjda je do pecnice. A sto se kreme tice ja sam cokoladu ubacila u jaja u komadicima i dok se kuhala otopila se, ukus je super, pravim je opet pa se javim.
ankar
ankar
Srebrni slastičar

Broj postova : 905
Join date : 31.03.2009
Age : 54
Lokacija : Stobreč

[Vrh] Go down

Torta kremisimo - Page 2 Empty Re: Torta kremisimo

Postaj by IDAKO pon svi 04, 2009 9:24 am

evo sad i mene u klub obožavatelja kremisimo torte Very Happy ...odlučila sam je probati za sinov rođendan (25.05.)...e sad me zanima koliko je čvrsta, jer bi gore pravila skate park budući da je on lud za skejtom.
IDAKO
IDAKO
Iskusni slastičar

Broj postova : 311
Join date : 14.09.2008
Age : 45
Lokacija : ravnica

[Vrh] Go down

Torta kremisimo - Page 2 Empty Re: Torta kremisimo

Postaj by ankar čet svi 07, 2009 12:01 pm

Idako ja bih na tvom mjestu napravila probu par dana prije, jer kao sto vidis nisu sve pecnice iste pa ti je bolje znat unaprid. Ako figurice nisu nesto posebno teske mislim da mogu ic na tortu, jer ove 2 tamne kore su cvrsce od ove s bjelancima. Nadam se da sam ti bar malo pomogla. :pozdrav:
ankar
ankar
Srebrni slastičar

Broj postova : 905
Join date : 31.03.2009
Age : 54
Lokacija : Stobreč

[Vrh] Go down

Torta kremisimo - Page 2 Empty Re: Torta kremisimo

Postaj by IDAKO čet svi 07, 2009 1:24 pm

hvala Ankar, naravno da si pomogla Torta kremisimo - Page 2 Thankyou...to sam si i mislila, ali volim da mi još jedna pametna glava potvrdi Torta kremisimo - Page 2 _slowdance__by_serge

Planirala sam ju ovih dana napraviti za probu,ali sam toliko bolesna da ne mogu ništa :lol: ....valjda ću još stići napraviti probu, a ako ne stignem - jel' krema ispadne čvršća ili mekša?
IDAKO
IDAKO
Iskusni slastičar

Broj postova : 311
Join date : 14.09.2008
Age : 45
Lokacija : ravnica

[Vrh] Go down

Torta kremisimo - Page 2 Empty Re: Torta kremisimo

Postaj by Brun@ ned svi 10, 2009 6:01 pm

Jadro torta je dolična,sinoć sam radila i evo ostalo je još 2 komada Smile
Brun@
Brun@
Slastičar amater

Broj postova : 34
Join date : 11.03.2009
Age : 47
Lokacija : klc

[Vrh] Go down

Torta kremisimo - Page 2 Empty Re: Torta kremisimo

Postaj by IDAKO pon svi 11, 2009 10:06 am

i ja sam ju konačno napravila - odlična je Question
IDAKO
IDAKO
Iskusni slastičar

Broj postova : 311
Join date : 14.09.2008
Age : 45
Lokacija : ravnica

[Vrh] Go down

Torta kremisimo - Page 2 Empty Re: Torta kremisimo

Postaj by daisy čet tra 29, 2010 8:25 pm

ovo će biti prva torta koju ću napraviti s ovog foruma..u ponedjeljak mužu za rođendan..

budem vam javila kako mi ispadne...
daisy
daisy
Iskusni slastičar

Broj postova : 117
Join date : 26.04.2010
Age : 44

[Vrh] Go down

Torta kremisimo - Page 2 Empty Re: Torta kremisimo

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.