SLATKI SVIJET
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Napokon sam vas našla

+11
Dubravko
muticmaja
dada
Nessa
jadro
Vanchy
KLAPAT
kika
Tinna
Anika
Snježana
15 posters

Go down

Napokon sam vas našla Empty Napokon sam vas našla

Postaj by Snježana pet tra 03, 2009 1:25 pm

Drage moje, evo i mene k vama. Napokon sam saznala gdje ste (prišapnula mi je jedna ptičica). Jučer sam kukala na starom forumu za vama.... Very Happy
Snježana
Snježana
Slastičar amater

Broj postova : 9
Join date : 03.04.2009
Age : 54
Lokacija : Zagreb

[Vrh] Go down

Napokon sam vas našla Empty Re: Napokon sam vas našla

Postaj by Snježana pet tra 03, 2009 1:28 pm

I normalno od silnog uzbuđenja stisnem send i ne pošaljem cijeli post do kraja....

Mislim da se ne trebam posebno predstavljati, manje-više me sve znate (samo sam sad Snježana a ne Snjezana).

Ajmo odmah na posao....Jelena, o kakvom časopisu pišete? Jel mogu i ja to naručiti?

Žao mi je što nisam stigla na Školu slastičarstva, ali uvijek mi nekaj iskrsne.

Za sad toliko od mene. Lijep pozdrav
Snježana
Snježana
Slastičar amater

Broj postova : 9
Join date : 03.04.2009
Age : 54
Lokacija : Zagreb

[Vrh] Go down

Napokon sam vas našla Empty Re: Napokon sam vas našla

Postaj by Anika pet tra 03, 2009 2:33 pm

Dobro došla! I ja umirem od znatiželje kakav je časopis :)) i čekam Jelenin odgovor.

Anika
Slastičar amater

Broj postova : 27
Join date : 30.03.2009

[Vrh] Go down

Napokon sam vas našla Empty Re: Napokon sam vas našla

Postaj by Tinna pet tra 03, 2009 2:33 pm

Dobrodošla Napokon sam vas našla 000a3 drago mi je da ćemo se i ovdje družiti!
Tinna
Tinna
Srebrni slastičar

Broj postova : 876
Join date : 13.09.2008
Age : 50
Lokacija : Rijeka

[Vrh] Go down

Napokon sam vas našla Empty Re: Napokon sam vas našla

Postaj by kika pet tra 03, 2009 3:00 pm

kuku ...evo te napokon...kaj ima novo kod tebe?
...baš mi je drago kaj si nam se priključila I love you
kika
kika
FORUMSKI PANDUR

Broj postova : 421
Join date : 12.09.2008
Age : 51
Lokacija : Eupen, Belgija

http://kikaf-0612.spaces.live.com/default.aspx?partner=wlhomepag

[Vrh] Go down

Napokon sam vas našla Empty Re: Napokon sam vas našla

Postaj by Snježana pet tra 03, 2009 4:06 pm

Bok Kika, s tobom se fakat dugo nisam dopisivala.

Ima ti kod mene svašta novog. Najvažnije je to da sam zadnjih nekoliko mjeseci pokušavala (s naglaskom na pokušavala) naći stalan posao kao slastičar.
Na kraju priče zaključila sam da od toga nebu niš i da najbolje da nastavim po starom.
Nije da sam ja nešto razmažena pa neću raditi, ali ovo kaj se meni sve događalo i kakve sam sve proizvodnje kolača i slastičarne prošla....katastrofa! I onda vele kako je zanimanje slastičara deficitarno i kako se po Zagrebu očajnički traže dobri slastičari. Pa naravno da se traže, kad od ljudi koji hoće raditi u toj struci, rade budale (moram upotrijebiti taj izraz, jer je točno tako).

Primjer: nađem posao u proizvodnji kolača, uvjeti solidni, ekipa ok, radi se u 2 smjene, upravo trebaju osobu poput mene jer kao ja jedina tamo znam raditi torte u raznim oblicima...itd, ja prezadovoljna, bez obzira što putujem 1,5 sat na posao, a kad ono, dođem prvi dan na posao i vele mi da su mi zaboravili reći da se kod njih radi i noćna smjena! Poludila sam, ne samo zato što sam odbila jedan drugi posao zbog njih nego i zato što ja nemam kako po noći doći na posao (oni su van Zagreba i bus prema njima ne vozi u to vrijeme). Odradila sam ja tamo 3 tjedna, uključujući i noćnu smjenu, a ta noćna....živa robija, samo dovršavaš, režeš i pakiraš kolače cijelu noć. Posla ima za najmanje 4 osobe, a nas samo dvije u smjeni i to moramo odraditi. Da ti ne velim da sam doma išla plačući koliko sam bila umorna.

Ili primjer drugi: u jednoj slastičarnici kreme miješaju rukama (ne metlicom, ne mikserom, ne plastičnom karticom....nego rukama!) Fuj! Doduše kreme im se sastoje od vode i praška iz neke vreće, ali svejedno......

No, ništa od toga me nije pokolebalo, idem ja dalje. Sad ću doma odraditi Uskrs, a negdje 5/6 mj. počinjem izgleda raditi pravi posao (ne pokrećem svoj posao, nego ću raditi za jednu gospođu koja ima svoju proizvodnju i koja zna kako se radi i mislim da će to biti to.)
Snježana
Snježana
Slastičar amater

Broj postova : 9
Join date : 03.04.2009
Age : 54
Lokacija : Zagreb

[Vrh] Go down

Napokon sam vas našla Empty Re: Napokon sam vas našla

Postaj by KLAPAT pet tra 03, 2009 6:13 pm

Najprije dobro došla.Šta si sve napisala,ne mogu vjerovati.Dobro pa znamo sami peči torte i kolače ,da ne trebamo jesti ko zna što.A što se posla tiče držim ti fige da što prije dođeš do njega . :pozdrav:
KLAPAT
KLAPAT
EXTRA ZLATNI MAJSTOR SLASTIČAR

Broj postova : 1533
Join date : 14.09.2008
Age : 57
Lokacija : Hum na Sutli

[Vrh] Go down

Napokon sam vas našla Empty Re: Napokon sam vas našla

Postaj by Vanchy pet tra 03, 2009 6:40 pm

Doro dosla na forum. :pozdrav:
Vanchy
Vanchy
Slastičar amater

Broj postova : 48
Join date : 23.03.2009
Age : 52
Lokacija : USA

[Vrh] Go down

Napokon sam vas našla Empty Re: Napokon sam vas našla

Postaj by jadro pet tra 03, 2009 7:42 pm

Dobro došla! welcome
jadro
jadro
EXTRA ZLATNI MAJSTOR SLASTIČAR

Broj postova : 1102
Join date : 12.09.2008
Age : 66
Lokacija : Omiš, Croatia

http://gordanster.spaces.live.com

[Vrh] Go down

Napokon sam vas našla Empty Re: Napokon sam vas našla

Postaj by Nessa pet tra 03, 2009 8:22 pm

Dobro nam došla...drago mi je da ćeš biti i ovdje s nama welcome
Nessa
Nessa
FORUMSKI PANDUR

Broj postova : 924
Join date : 12.09.2008
Age : 40
Lokacija : Rijeka

[Vrh] Go down

Napokon sam vas našla Empty Re: Napokon sam vas našla

Postaj by dada sub tra 04, 2009 11:17 pm

welcome
dobro dosla
dada
dada
Iskusni slastičar

Broj postova : 223
Join date : 15.09.2008

[Vrh] Go down

Napokon sam vas našla Empty Re: Napokon sam vas našla

Postaj by muticmaja sub tra 04, 2009 11:22 pm

Pozdrav i od mene! welcome
muticmaja
muticmaja
Srebrni slastičar

Broj postova : 880
Join date : 08.11.2008
Age : 46
Lokacija : Slav. Brod

http://www.majapatchwork.com

[Vrh] Go down

Napokon sam vas našla Empty Re: Napokon sam vas našla

Postaj by Dubravko ned tra 05, 2009 3:04 pm

Evo puno pozdrava i od mene
Dubravko
Dubravko
FORUMSKI ZMAJ

Broj postova : 370
Join date : 12.09.2008
Age : 47
Lokacija : Jakovlje

http://www.dora-usluge.hr

[Vrh] Go down

Napokon sam vas našla Empty Re: Napokon sam vas našla

Postaj by sunseeker ned tra 05, 2009 5:09 pm

:pozdrav:
sunseeker
sunseeker
Iskusni slastičar

Broj postova : 235
Join date : 13.09.2008
Age : 42

[Vrh] Go down

Napokon sam vas našla Empty Re: Napokon sam vas našla

Postaj by vgregur2 pon tra 06, 2009 9:02 am

Dobro nam došla. Sve ovo što si nam ispričala daje mi za razmišljanje da li ići u slastičarnu na kolače. Želim ti puno sreće da nađeš pravo mjesto gdje ćeš moći pokazati kako se rade kolači.

vgregur2
Srebrni slastičar

Broj postova : 786
Join date : 16.09.2008

[Vrh] Go down

Napokon sam vas našla Empty Re: Napokon sam vas našla

Postaj by Snježana pon tra 06, 2009 12:12 pm

vgregur2 je napisao/la:Dobro nam došla. Sve ovo što si nam ispričala daje mi za razmišljanje da li ići u slastičarnu na kolače. Želim ti puno sreće da nađeš pravo mjesto gdje ćeš moći pokazati kako se rade kolači.


Da, nažalost je tako. Ne kažem da nema urednih slastičarnica, ali ja sam imala tu sreću ili nesreću da vidim i onu ne baš tako lijepu stranu slastičarstva. Bila sam ja na obuci po par dana i u nekim našim proizvodnjama kolača i stvarno ne mogu reći da se ne pazi na higijenu, ali ovo o čem sam pisala me baš šokiralo.
Snježana
Snježana
Slastičar amater

Broj postova : 9
Join date : 03.04.2009
Age : 54
Lokacija : Zagreb

[Vrh] Go down

Napokon sam vas našla Empty Re: Napokon sam vas našla

Postaj by pahuljica uto tra 07, 2009 11:39 am

...draga dobro došla...želim ti puuuno uspjeha u poslu i lijepih trenutaka u druženju sa nama...

pahuljica
Iskusni slastičar

Broj postova : 106
Join date : 30.11.2008

[Vrh] Go down

Napokon sam vas našla Empty Re: Napokon sam vas našla

Postaj by Dubravko uto tra 07, 2009 12:40 pm

Pozdrav i dobro došla
Dubravko
Dubravko
FORUMSKI ZMAJ

Broj postova : 370
Join date : 12.09.2008
Age : 47
Lokacija : Jakovlje

http://www.dora-usluge.hr

[Vrh] Go down

Napokon sam vas našla Empty Re: Napokon sam vas našla

Postaj by Adrianna uto tra 07, 2009 2:33 pm

Draga moja dobro došla u stvarni svijet.
Neka nikoga ne zabrinjava mješanje rukama. Mi slastičari imamo ruke čišće od zubiju (fuj ali je tako). Prolazimo sanitarnu kontrolu, a i imamo ruke po cijeli dan u vodi i izosanu. Tako da sam sigurna da su naši prsti higijenskiji (pazi riječi) nego mnoge metlice, žlice i kuhaće u nečijem domačinstvu. Uostalom imamo redovno davanje uzoraka na laboratorijsku analizu. A to što si vidjela je normalno u svakoj većoj proizvodnji. Šta misliš kada bi se posao završio kada bi se radilo kao doma. To da se radi sa praškovima je istina ali ni to nije za čuditi se. Količine koje se rade su enormne i mnogi koji rade u kućnoj radinosti ne mogu ih niti zamisliti. Prema tome bez nepotrepnog prenemaganja. To je ozbilja proizvodnja i nitko se u tim proizvodnjama ne igra slastičarstva nego posluje za lovu. A to znači da je potrebno puno raditi kako bi se i mogli platiti svi mogući računi i sva moguća davanja koja dolaze tokom mjeseca a koja ti koja radiš doma nemaš.
Ja ti osobno želim ostvarenje svih tvojih snova i da nađeš proizvodnju koja može opstati po uvjetima koji tebi odgovaraju.

Adrianna
Iskusni slastičar

Broj postova : 177
Join date : 13.09.2008
Lokacija : Rijeka

[Vrh] Go down

Napokon sam vas našla Empty Re: Napokon sam vas našla

Postaj by Snježana uto tra 07, 2009 3:50 pm

Da, Adrianna slažem se ja s tobom da su slastičari uredni, čisti, svi prolazimo kontrolu, zato i postoje sanitarne knjižice, ali ne vjerujem da si ikada doživjela da je čovjek koji ima položen majstorski ispit za slastičara, izašao iz proizvodnje, otišao s parkinga u skladište prenijeti nekoliko kašeta mineralne vode i sokova, pri tome se rukovao s dostavljačem, pa se vratio u proizvodnju i direktno s takvim rukama počeo miješati tu neku smjesu. Bez da mu je u opće i palo na pamet da ih opere, a kad sam reagirala i pitala da kaj neće oprati ruke, samo me pogledao ko da nisam normalna i veli on meni: ma daj mala a kuda bi mi došli kad bi sve radili kako je propisano zakonom! Na to sam samo promrmljala da je ipak mogao oprati ruke, a on me tužio gazdi da se pravim pametna.

Znam ja da mi koji pečemo doma kolače u pravilu ne bi trebali imati "pravo glasa" kad zaista ne plaćamo davanja, ali ja želim plaćati davanja i račune i raditi po zakonu, ali to me ne opravdava da budem neuredna.

Eto, samo sam to htjela reći I love you
Snježana
Snježana
Slastičar amater

Broj postova : 9
Join date : 03.04.2009
Age : 54
Lokacija : Zagreb

[Vrh] Go down

Napokon sam vas našla Empty Re: Napokon sam vas našla

Postaj by Anika uto tra 07, 2009 8:22 pm

Joj, sad sam se sjetila istinite priče koja se desila mojoj mami...kupovala u marketu kruh, trgovac isto slagao robu i prevrtao kutije, pa to ostavio i prišao da joj doda kruh. Ona ga pita ne bi li prije oprao ruke, a on je "napao" da on ide na sanitarne preglede za razliku od nje. Mama se snašla, pa ga upitala ode li na taj pregled blatnih ruku ili ih ipak opere prije pregleda Smile
Zar se stvarno rukama može umiješati kako treba veća količina kreme? Ne postoji za to neki aparat kao u farmaciji/kozmetologiji gdje se kreme miješaju u mješalicama nalik onima za beton (samo, dakako, puno manjima)?

Anika
Slastičar amater

Broj postova : 27
Join date : 30.03.2009

[Vrh] Go down

Napokon sam vas našla Empty Re: Napokon sam vas našla

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.