SLATKI SVIJET
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Srce torta

3 posters

Go down

Srce torta Empty Srce torta

Postaj by jojka pon svi 11, 2009 4:40 pm

Torta za nasu petogodisnjicu braka.Moj prvi pokusaj ukrasavanja torte sa ratluk-masom.
Srce torta Srcetorta1.th
Srce torta Srcetorta.th

jojka
Školovani slastičar

Broj postova : 65
Join date : 09.05.2009
Age : 49

[Vrh] Go down

Srce torta Empty Re: Srce torta

Postaj by Jelena čet svi 28, 2009 6:00 am

Ratluk masa je malo nezgodna i ajmo reci nezahvalna za ukrašavanje i oblaganje torti... Izgledom je ok, a verujem i ukusom...bitno je bilo da je napravljena od srca i u slatkoj nameri.... Very Happy
Jelena
Jelena
FORUMSKA AŽDAJA

Broj postova : 546
Join date : 12.09.2008
Age : 44

http://golijat.bestoforum.net

[Vrh] Go down

Srce torta Empty Re: Srce torta

Postaj by ankar čet svi 28, 2009 8:51 pm

Cestitke na godisnjici, torta je taman za prigodu Bravo I ja koristim ratluk masu najcesce za djecje torte, nekako vise vole ratluk jer je masa meksa.
ankar
ankar
Srebrni slastičar

Broj postova : 905
Join date : 31.03.2009
Age : 54
Lokacija : Stobreč

[Vrh] Go down

Srce torta Empty Re: Srce torta

Postaj by jojka čet svi 28, 2009 9:04 pm

Jelena sto mislis da je nezgodna? Mislim da je laksa za oblikovanje od fondanta jer ratluk pokvasis vodom i zalepis(u slucaju da je pukao) sto sa fondantom nije slucaj.

jojka
Školovani slastičar

Broj postova : 65
Join date : 09.05.2009
Age : 49

[Vrh] Go down

Srce torta Empty Re: Srce torta

Postaj by Jelena čet svi 28, 2009 9:32 pm

Stvar navike... fondant mi je elegantniji, i ako se pravilno radi sa njim sve bude glat, ravno, nema nabora..ne vide se obrisi biskvita ispod.
Ratluk mi je dosta lepljiv, nikad se ne moze postići dovoljna belina za tortu, uvek ima tu neku dozu tako reci sampanj nijanse.. Ali stvar je navike..svako ima od nas naviku sa cim mu je lakse raditi. Ja sam sebe našla u fondanu, i volim da radim sa njim... Istina je, da fondan ako pukne ne možes ga tako baš lako zakrpiti, i masa je koja reagira na temperaturu što može takodjer rezultirati pucanjem, ali ako se pravilno radi sa njom nema se problema.
Jelena
Jelena
FORUMSKA AŽDAJA

Broj postova : 546
Join date : 12.09.2008
Age : 44

http://golijat.bestoforum.net

[Vrh] Go down

Srce torta Empty Re: Srce torta

Postaj by jojka čet svi 28, 2009 9:46 pm

Pre par dana sam radila fondantom prvi put i kad sam glacala gornji deo ,popucao mi je sa strane.Snasla sam se i zakrpila ga srcima .Imas pravo lep je i gladak za izradu ali ima toliko toga sto ne moze da istrpi kao sto su hladnoca,voda,...da me je malo strah raditi sa njim. Sad cu objaviti sliku te torte pa ces videti,fino izgleda.Kod nas u prodaji ima belog ratluka i na ovoj torti se i ne vidi najbolje,bela je kao sneg a fondanta nemam priliku da kupim pa sam ga sama pravila.

jojka
Školovani slastičar

Broj postova : 65
Join date : 09.05.2009
Age : 49

[Vrh] Go down

Srce torta Empty Re: Srce torta

Postaj by Jelena čet svi 28, 2009 10:53 pm

jojka je napisao/la:Pre par dana sam radila fondantom prvi put i kad sam glacala gornji deo ,popucao mi je sa strane.Snasla sam se i zakrpila ga srcima .Imas pravo lep je i gladak za izradu ali ima toliko toga sto ne moze da istrpi kao sto su hladnoca,voda,...da me je malo strah raditi sa njim. Sad cu objaviti sliku te torte pa ces videti,fino izgleda.Kod nas u prodaji ima belog ratluka i na ovoj torti se i ne vidi najbolje,bela je kao sneg a fondanta nemam priliku da kupim pa sam ga sama pravila.

Za fondant je potrebno prakse, i da ga se oseti pod rukama dok radiš sa njim, njegovu elastičnost, samu masu. Fondant odlično podnosi hladnoću, i najbolji je za rad na temeraturama ispod 21 stepeni. Sve iznad toga fondan ne podnosi, može podneti, ali malo teže. Dolazi do usijavanja, tako da ponekad izgleda kao da je torta prelivena nečime. Treba odredjena priprema da bi se stavio fondan na tortu, jer ne moze direktno na kremu, najbolja varijanta butercrema, mada ima onih za koje znam da peku tanke tanke kore, oblazu oko torte, i onda prekrivaju sa fondanom...stvar navike i kako je kome brža metoda. Da bi savladala strah, najbolja ti je vezba, ne sa kupovnim već domaćim tičinom..imas recept na forumu od naše Migulice koji je dobar jer ga i ja radim u nedostatku kupovnog fondana...
Jelena
Jelena
FORUMSKA AŽDAJA

Broj postova : 546
Join date : 12.09.2008
Age : 44

http://golijat.bestoforum.net

[Vrh] Go down

Srce torta Empty Re: Srce torta

Postaj by Jelena čet svi 28, 2009 10:58 pm

A sto se tiče pucanja po rubovim, razlog mogu biti oštri rubovi na torti, iako se nama to ne čini tako, a isto tako, i previše ostavljen zadebljan donji deo koji povlači masu dole. Zato je potrebno da svuda ravnomerna bude debljina, tj. jednaka kako bi se to sprecilo. Kod kore koja ce ti biti gornja, obreži rubove, zagladi dobro buterkremom, i nece pucati :)
Jelena
Jelena
FORUMSKA AŽDAJA

Broj postova : 546
Join date : 12.09.2008
Age : 44

http://golijat.bestoforum.net

[Vrh] Go down

Srce torta Empty Re: Srce torta

Postaj by jojka čet svi 28, 2009 10:59 pm

Hvala na savetima i uputstvima.Probacu Migulicin recept pa javljam rezultate

jojka
Školovani slastičar

Broj postova : 65
Join date : 09.05.2009
Age : 49

[Vrh] Go down

Srce torta Empty Re: Srce torta

Postaj by jojka čet svi 28, 2009 11:01 pm

Probacu i sa bc,ovu sam premazala kremom koju sam koristila kao fil (kuvana na pari).

jojka
Školovani slastičar

Broj postova : 65
Join date : 09.05.2009
Age : 49

[Vrh] Go down

Srce torta Empty Re: Srce torta

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.