SLATKI SVIJET
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

...panika u nastavcima.....haha

+5
jadro
Jelena
kruskica
KLAPAT
kika
9 posters

Go down

...panika u nastavcima.....haha Empty ...panika u nastavcima.....haha

Postaj by kika sub lis 25, 2008 12:59 pm

...evo cure opet ću vas davit

uletila mi narudžba za svadbenu.... prije par tjedana sam imala za susjedu Afrikanku (Marie)....svadbenu na stalku....pet torti....i sad je naručila njena frendica...jedina koma je kaj je 40km odavde autoputom pa sam limitirana dekoracijom...

...e sad se javila njena biserkava prijateljica koja se do zadnjeg dvoumila da li da naruči kod lokalnog slastičara ili ovo kaj je već isprobala kod marie (a i bukete slastičari ne rade)...ali nije znala moju cijenu
...na kraju je tjedan i pol prije vjenčanja otišla slastičaru i on ju je naravno odkantao

...javila se meni...ali pazi biserke...ima 400 uzvanika ali je škrta na lovi pa je tražila za do 200 osoba....mm rekao 500 Shocked Shocked eura 5 torti na stalku i ona dva velika srca (od 70cm) gratis.....naš transport naše serviranje....znači tamo još imam dva sata kaj delat
....ja rekla mužu nisi ti svoj....
....i ženu molim nek mi potvrdi jer da u petak (jučer) najkasnije moram u shopping inače mi je knap....i žena petlja nema joj muža lalala....i na kraju u četvrtak u deset navečer nakon što sam susjedu zvala 4 puta da urgira...nazovem tu ženu i velim joj.."sutra u devet ujutro ja krećem u kupovinu....ako ne potvrdite narudžbu tražite drugog pekara"....i na kraju u osam ujutro zove njen muž i pita da li može za 450 eura....velim ja ok....a da li vi znate da nećete imati dovoljno šnita niti za pola gostiju...vele znaju....a mm se naljutio i reko "e ti im ne režeš.....ako se torta pojede brzo kao kod susjede neka ona stane na sred sale i kaže ljudima nema više a ne ti "...kao ...dijele troškove sa kumovima pa nije odluka samo na njima

...fučkaš ti proslavu vjenčanja i pozivanje 400 gostiju kad već unaprijed planirano cicijari na njima

....tak da joj uz stalak neću radit srca nego nekaj drugo na kat..,..i ovaj put ću si pripremiti vizitke i brošure i album jer zadnji put su me ljudi tražili album a ja nisam imala niš (bilo me sramota raditi reklamu na tuđoj proslavi)

...evo....to vam je zapad...

...cure moje a sada da vam malo hvalim mm-a

prije tjedan dana ode moja bolja polovica u baumarkt da mi kupi... (ne...ne zidarske špatule ovaj put Cool )...nego pleksiglas

zakaj?....evo upravo je dole u garaži i rezucka mi tacne.....od 3mm debljine od prozirnog pleksiglasa da ne moram improvizirati tacne od kartona za transport i umoravati u bezbroj dekorativnih papira.....sada radim direktno na tacni i puno lakše će se rezati......a planira mi napraviti i posebna kolica za svadbene torte....sa površinom koju ću moći mijenjati akk ću htjet......ma ljubica moja flower

...ovaj par bi trebao doći sutra ujutro.....da definitivno....(napokon) napravimo nekakav nacrt i odluče boju...i polože avans.....nadam se da neće i tu skiksat jer od mog početka rada niš

...ovaj put ne kemijam sa topperima monkey

...nastavak slijedi u toku tjedna
kika
kika
FORUMSKI PANDUR

Broj postova : 421
Join date : 12.09.2008
Age : 51
Lokacija : Eupen, Belgija

http://kikaf-0612.spaces.live.com/default.aspx?partner=wlhomepag

[Vrh] Go down

...panika u nastavcima.....haha Empty Re: ...panika u nastavcima.....haha

Postaj by KLAPAT sub lis 25, 2008 10:02 pm

ženo mislim da ulaziš sa biznisom,na velika vrata.Držim ti fige i znam da ti to možeš.A ovoj kumi ,morala bi napraviti posebno tortu.Evo kakvu.Moja baka isto nekad davno radila za svadbe torte,bio škrt kum,napravila mu tortu od ljutih papričica samo za njega,izhod možeš misliti kakav je bio,od tad gdje god da je baka pekla torte pito dali je ona bila gdje blizu torte Smile Smile Smile
KLAPAT
KLAPAT
EXTRA ZLATNI MAJSTOR SLASTIČAR

Broj postova : 1533
Join date : 14.09.2008
Age : 57
Lokacija : Hum na Sutli

[Vrh] Go down

...panika u nastavcima.....haha Empty Re: ...panika u nastavcima.....haha

Postaj by kruskica sub lis 25, 2008 10:41 pm

jao... ne bi ti bila u kozi.. ne sumnjam da ces ti savrseno odraditi svoj posao, al kad netko odmah ispocetka zavlaci...
a sto se tice vog muza, svaka cast, zlatne ruke ima!
kruskica
kruskica
Iskusni slastičar

Broj postova : 239
Join date : 12.09.2008
Age : 46
Lokacija : onkraj razuma

[Vrh] Go down

...panika u nastavcima.....haha Empty Re: ...panika u nastavcima.....haha

Postaj by Jelena ned lis 26, 2008 1:24 am

Opet panicaris bez potrebe..ti si maher i nema toga sto ti ne mozes, a to sto su oni skrti na parama to nije tvoj problem. Dobro ti je muz rekao, sta te briga..to je njena sramota a ne tvoja..neka reze sama, a ne ti... i samo hrabro napred...
Jelena
Jelena
FORUMSKA AŽDAJA

Broj postova : 546
Join date : 12.09.2008
Age : 44

http://golijat.bestoforum.net

[Vrh] Go down

...panika u nastavcima.....haha Empty Re: ...panika u nastavcima.....haha

Postaj by jadro ned lis 26, 2008 2:31 am

Jelena ti je sve rekla ! A čemu panika kad je i ona bila savršena!!!!! Naprijed u nove pobjede!
jadro
jadro
EXTRA ZLATNI MAJSTOR SLASTIČAR

Broj postova : 1102
Join date : 12.09.2008
Age : 66
Lokacija : Omiš, Croatia

http://gordanster.spaces.live.com

[Vrh] Go down

...panika u nastavcima.....haha Empty Re: ...panika u nastavcima.....haha

Postaj by IDAKO ned lis 26, 2008 9:15 am

Jelena je napisao/la:Opet panicaris bez potrebe..ti si maher i nema toga sto ti ne mozes, a to sto su oni skrti na parama to nije tvoj problem. Dobro ti je muz rekao, sta te briga..to je njena sramota a ne tvoja..neka reze sama, a ne ti... i samo hrabro napred...

potpisujem aždaju i dodajem da ti zavidim na tm. Moj to ne bi znao napraviti ni da ima čarobni štapić ...panika u nastavcima.....haha Lol-044...panika u nastavcima.....haha Lol-044...panika u nastavcima.....haha Lol-044...panika u nastavcima.....haha Lol-044 (nagrebusit ću ak' me čuje ...panika u nastavcima.....haha Lol-044)
IDAKO
IDAKO
Iskusni slastičar

Broj postova : 311
Join date : 14.09.2008
Age : 45
Lokacija : ravnica

[Vrh] Go down

...panika u nastavcima.....haha Empty Re: ...panika u nastavcima.....haha

Postaj by Nessa ned lis 26, 2008 12:31 pm

Cure su ti već sve rekle...nema razloga i mjesta panici jer ćeš ti to odradit savršeno kao i uvijek...
Samo polako i smireno i sve će biti ok.A to što će na kraju falit torte je potpuno njihov problem a ne tvoj,ti si dobila narudžbu i napravila kako ti je rečeno...a na njima je da misle hoće li biti dovoljno torte ili ne...
Nessa
Nessa
FORUMSKI PANDUR

Broj postova : 924
Join date : 12.09.2008
Age : 40
Lokacija : Rijeka

[Vrh] Go down

...panika u nastavcima.....haha Empty Re: ...panika u nastavcima.....haha

Postaj by alek ned lis 26, 2008 12:56 pm

Ma nemas razloga za paniku, ne sumnjam da ces super napraviti! Nego ako je frka sa vremenom i oni jos skrtice, mozes plasticni toper i bas te briga. Ili takodje jednostavna varijanta, razvaljas deblje marcipan, iseces krug i presvuces ga belim ili ivory fondantom, koja ti je vec boja za svadbenu tortu. Savijes dva srca od debele cvecarske zice, umotas zicu belom cvecarskom trakom, i onda jos dodatno omotas nekom ukrasom satenskom trakom, cas posla za topper a moze jako efektivno izgledati, zavisi koju satensku traku koristis. I onda jos u postolje od marcipana mozes jos utaknuti ribbon loops od te iste satenske trake, efektivno a jedno pola sata posla.

A muz to je super, odlicna ideja za pleksiglas.
alek
alek
Mestrica od aranžmana

Broj postova : 24
Join date : 14.09.2008
Lokacija : Hong Kong

[Vrh] Go down

...panika u nastavcima.....haha Empty Re: ...panika u nastavcima.....haha

Postaj by kika ned lis 26, 2008 9:12 pm

..hvala cure.....sad mi i nije neka panika......znam kaj radim i znam da sam pogodila okus torti zadnji put......jedino to kaj neću gubit vrijeme kao zadnji put pokušavajući ne znam kaj i na kraju niš....

....alek hvala za ideju....iskreno nisam baš spretna sa krpicama i za sada pokušavam koristiti što više jestivih materijala ali to je koma za transport....zadnji put sam topper položila na nafaldani mousse....(onaj pjenasti materijal) i tako držala u autu u rukama

ovaj put su topper labudovi.....

...torta je potvrđena...danas su bili kod nas ujutro....izgleda da su ljudi knap sa lovom jer su pozvali 500 uzvanika a svjesni su da će biti torte za 120do 150 ljudi....rekli su da jednostavno im je lova u organizaciji iscurila na mjesta koja nisu ni planirali......pa sam ja napravila mali prijedlog....koliko stignem ja ću napraviti još torti uz stalak sa pet katova i tortu na kat sa bazom od 35 ali za svoj gušt i sebi za reklamu......mislila sam napraviti košaru samo ne znam kojih dimenzija....uglavnom imamo golfa karavana ali bit će knap scratch

....vidjet ću..nadam se da ću stići sa svime...javljat ću vam se kako napredujem flower
kika
kika
FORUMSKI PANDUR

Broj postova : 421
Join date : 12.09.2008
Age : 51
Lokacija : Eupen, Belgija

http://kikaf-0612.spaces.live.com/default.aspx?partner=wlhomepag

[Vrh] Go down

...panika u nastavcima.....haha Empty Re: ...panika u nastavcima.....haha

Postaj by Tinna pon lis 27, 2008 10:21 am

Sretno kika...ti to možeš i bit će super, mala panika je uvijek prisutna! Na kraju ćeš biti zadovoljna sa sobom i svojim radom!
Tinna
Tinna
Srebrni slastičar

Broj postova : 876
Join date : 13.09.2008
Age : 50
Lokacija : Rijeka

[Vrh] Go down

...panika u nastavcima.....haha Empty Re: ...panika u nastavcima.....haha

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.