SLATKI SVIJET
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

uf, brzinska

+2
jadro
KLAPAT
6 posters

Go down

uf, brzinska Empty uf, brzinska

Postaj by KLAPAT sub lis 18, 2008 8:54 pm

E,kika i ja sam počela raditi na brzinu.Torta je za šogoričin rođendan i godišnjicu braka.Pekla sam je navečer ,brzo prerezala da se hladi,dok se krema ne skuha i ohladi.Nafilovana u 23.00,stavljena u frižider do drugog dana,došla s posla u 14.15 u roku pola sata šlag smiksan,orkašena ,a ruže skoro sam pop...,totalno neuspjeh,vračam se ticinu.
uf, brzinska Dsc00510
Šlag mi je bio rupičast,a o tome smo govorili ,da se ne smije previše miksati.Vidite to se dešava kad se radi na brzinu :lol: monkey
KLAPAT
KLAPAT
EXTRA ZLATNI MAJSTOR SLASTIČAR

Broj postova : 1533
Join date : 14.09.2008
Age : 57
Lokacija : Hum na Sutli

[Vrh] Go down

uf, brzinska Empty Re: uf, brzinska

Postaj by jadro sub lis 18, 2008 10:02 pm

Nije mi jasno o kakvom neuspjehu ti pričaš, ruže su super kao i cijela torta! Bravo Bravo Bravo
jadro
jadro
EXTRA ZLATNI MAJSTOR SLASTIČAR

Broj postova : 1102
Join date : 12.09.2008
Age : 66
Lokacija : Omiš, Croatia

http://gordanster.spaces.live.com

[Vrh] Go down

uf, brzinska Empty Re: uf, brzinska

Postaj by Jelena sub lis 18, 2008 11:11 pm

I ja se to pitam...pa mi nije jasno sta fali torti... Super izgleda Bravo
Jelena
Jelena
FORUMSKA AŽDAJA

Broj postova : 546
Join date : 12.09.2008
Age : 44

http://golijat.bestoforum.net

[Vrh] Go down

uf, brzinska Empty Re: uf, brzinska

Postaj by Nessa ned lis 19, 2008 12:20 am

Torta je odlična... Bravo Bravo Bravo
stvarno ne vidim šta ovdje nije uspjelo scratch
Nessa
Nessa
FORUMSKI PANDUR

Broj postova : 924
Join date : 12.09.2008
Age : 40
Lokacija : Rijeka

[Vrh] Go down

uf, brzinska Empty Re: uf, brzinska

Postaj by KLAPAT ned lis 19, 2008 9:04 am

Najprije hvala,a sad da vam velim što sve nije išlo kako treba.
Najprije biskvit.Idem probat kikin recept sve uredno ,stavim peč kad ono nikud ne raste.Kad se speče bio mi je ko da sam stavila cement.Što je išlo krivo nemam pojma, kad sam miksala bio je pjenasti sve dok nisam stavila 2 žlice ravne kakav ali nažalost obični,nisam imala neskvik,pa je možda to zeznulo. Opet miksaj za drugi ali ovaj put moj koji radim taj uspjeva. Da ne ponavljam postupak do filovanja,kuham kremu od 1l mlijeka, 5 pudinga, a kako se napravi gore tamna korica,ja uvijek skinem taj sloj,zmiksam hladni puding,zmiksam šlag sa 2 želatine a puding grudast,mada prije nije imo ni jednu grudicu.Ja svejedno umjiješam šlag i kako bude bude.Ostavim do drugog dana otvaram obruč oko torte i odkinem jedan komad,samo što nisam skočila do plafona,skrpam i idemo dalje.Ukrašavanje: prvo čok. glazura,sve uredno napravim prelivam po torti,a pošto je torta bila jako hladna čok. se počela tvrdnuti prije neg sam stigla razvuči po površini.A, ruže su me namučila više nego cijela torta. Pošto več zovu na ručak ja brzo brzo ukrašavam i zapnem na ružama.Šlag mi je bio pretvrdo umiksan,jer sam dodavala boje i ukrutio se,tako kad sam istiskivala latice su pucale a tome žuriš i onda ko za inat neče ići.Ali zato kad sam je donjela bili su sretni,i jedino što je bilo bes pogreške je rezanje.Rezala se prekrasno,bila je ljepo čvrsta,barem nešto YEAH
KLAPAT
KLAPAT
EXTRA ZLATNI MAJSTOR SLASTIČAR

Broj postova : 1533
Join date : 14.09.2008
Age : 57
Lokacija : Hum na Sutli

[Vrh] Go down

uf, brzinska Empty Re: uf, brzinska

Postaj by kruskica ned lis 19, 2008 9:31 am

meni je torta prava, bas lijepa, cokoladu skroz do ovdje osjetim kako mirisi...
i ruzice su ko prave..
kruskica
kruskica
Iskusni slastičar

Broj postova : 239
Join date : 12.09.2008
Age : 46
Lokacija : onkraj razuma

[Vrh] Go down

uf, brzinska Empty Re: uf, brzinska

Postaj by kika ned lis 19, 2008 11:22 am

klapat...torta je predivna....baš smo jučer navečer Klaudija i ja gledale i sve se pitale s čim nisi zadovoljna......zavidim ti na ravnoj čokoladnoj glazuri

...čuj lapsuzi se događaju kad se radi u brzini...i meni se to događalo na prve dvije tri brzinske....sada više ne

...čuj biskvit ti je ispao tako radi kakaoa....zato sam napomenula da se ne radi o našem kakaou nego o neskviku koji je puno blaži
....slikat ču ti jednom biskvit da viiš kako meni ispadne.....a možda si stavila i previše brašna.......jesi bjelanke istukla u čvrsti, čvrsti snijeg?...i šne se umješava lagano....tako da se biskvit diže odmah...meni se počne dizati nakon 3 do 4 minute...prvo sa strane....ja imam pečnicu na zrak pa pečem i po dva kalupa biskvita za dvije okrugle torte jer svaki biskvit režem na tri dijela....a šnite si već vidla narezane pa i znaš debljinu svakog sloja.....
...hej...i još jedna stvar....meni je biskvit bio kooooma....ko cemnet..ili bi se digo pa pao..ili se uopće ne bi digo....sve dok nisam počela koristiti domaća jaja.....ona su mi sada najskupčji dio torte ali ne miejnjam ih za ništa....a niti mog mljekara Very Happy
kika
kika
FORUMSKI PANDUR

Broj postova : 421
Join date : 12.09.2008
Age : 51
Lokacija : Eupen, Belgija

http://kikaf-0612.spaces.live.com/default.aspx?partner=wlhomepag

[Vrh] Go down

uf, brzinska Empty Re: uf, brzinska

Postaj by KLAPAT ned lis 19, 2008 1:54 pm

nije da nisam zadovoljna,nego samokritična.I ja imam domača jaja.Sve sam napravila kako treba ali me nije služila sreča.Zato prilažem sliku šnite
kako izgleda iznutra i neuspjela torte,koju sam prerezala i namazala marmeladom te pojeli Smile Smile Smile
uf, brzinska Dsci0014
uf, brzinska Dsci0013
KLAPAT
KLAPAT
EXTRA ZLATNI MAJSTOR SLASTIČAR

Broj postova : 1533
Join date : 14.09.2008
Age : 57
Lokacija : Hum na Sutli

[Vrh] Go down

uf, brzinska Empty Re: uf, brzinska

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.