SLATKI SVIJET
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tražim recept za PUNČ TORTU

3 posters

Go down

Tražim recept za PUNČ TORTU Empty Tražim recept za PUNČ TORTU

Postaj by saluan čet lis 02, 2008 11:13 pm

molim vas ako koja ima neki dobar recept za punč tortu da mi ga posta,jako mi je hitno,torta treba za nedjelju u jutro biti gotova!
saluan
saluan
Školovani slastičar

Broj postova : 97
Join date : 13.09.2008
Age : 48
Lokacija : Moslavina

[Vrh] Go down

Tražim recept za PUNČ TORTU Empty Re: Tražim recept za PUNČ TORTU

Postaj by Adrianna pet lis 03, 2008 12:21 am

Bez uvrede ali to zaista ne treba biti problem. Ne kompliciraj si život nekakvim bijesnim receptima gdje ćeš zamazati tisuću zdjela i cijeli dan namakati razne biskvite u razne umake. U slastičarstvu "punč" je sve ono što se reciklira.
Znači smrvi biskvit bilo koji, može recimo žuti od Plave tacne, dodaj ruma, čokolade, oraha, grožđica, limunove korice ili šta ti već padne napamet, dodaj kreme da možeš lijepo rukama razraditi (ni tvrdo ni meko). Odsjeci dva kruga za tortu. Stavi donji u kalup. Natoćaj ga sirupom i rumom, premaži tanki sloj neke kreme koja ti je najjednostavnija, stavi te smjese do visine koju želiš za tortu, premaži novim slojem tanko kreme i stavi biskit koji opet natoćaš sa sirupom i rumom. Neka ti to prenoći u fižideru. Ujutro skini kalup i okreni tortu tako da ti donja strana bude gornja kako bi ti bilo ravnije. Završi tortu i to je to.
Nadam se da si razumjela što mislim, jar ti nisi tako bez iskustva u reciklaži ostataka.

Adrianna
Iskusni slastičar

Broj postova : 177
Join date : 13.09.2008
Lokacija : Rijeka

[Vrh] Go down

Tražim recept za PUNČ TORTU Empty Re: Tražim recept za PUNČ TORTU

Postaj by saluan pet lis 03, 2008 10:20 am

Draga adriana,puno ti hvala na savjetu...ma i sama sam o tome razmišljala,no to radim recimo za kolače...ali nekako za tortu koaj ide za vrlo svečanu prigodu... :kuzis: ne znam...mislila sam na neđšto od onoga sa tri vrste biskvita i slično...Ali možda si zaista u pravu..zašto si komplicirati život!!! Very Happy
saluan
saluan
Školovani slastičar

Broj postova : 97
Join date : 13.09.2008
Age : 48
Lokacija : Moslavina

[Vrh] Go down

Tražim recept za PUNČ TORTU Empty Re: Tražim recept za PUNČ TORTU

Postaj by Adrianna pet lis 03, 2008 2:25 pm

Koliko će torta zadovoljiti svećanu priliku ovisi ti o vanjskim ukrasima, a tu si ti zaista dovoljno jaka.
Možeš ti uvijek fil oplemeniti sjeckanim suhim voćem, orasima, ja sam znala sitno nasjeckati anas da dobije još na sočnosti. Upotrijebi maštu

Adrianna
Iskusni slastičar

Broj postova : 177
Join date : 13.09.2008
Lokacija : Rijeka

[Vrh] Go down

Tražim recept za PUNČ TORTU Empty Re: Tražim recept za PUNČ TORTU

Postaj by vgregur2 pet lis 03, 2008 3:36 pm

Kupila sam danas knjigu novu sa kolačima i nutra recept za punč tortu.
Kaže da ide biskvit od 8 jaja. To znaš napravitii sama.
A sam punč ide ovako:
200 g šećera
1 limun
1 naranča
1 dcl ruma
2 dcl indijskog ili kineskog čaja
60 g čokolade
5 žlica sirupa od malina

- ružičasta glazura

Pripremite smjesu za lagani biskvit prema osnovnom receptu i podijelite na dva dijela. Jedan pečeni i ohlađeni biskvit prerežite na pola, a drugi izrežite na kockice te razdijelite na tri hrpice.
Jedan dio ostavite u boji punča, drugo dijelu dodajte omekšalu čokoladu, a trećem sirup od malina.

Svaku hrpicu biskvitnih kockica namočite u drugom punču. Naomečnim kockicama biskvita nadijevajte tortu slažući naizmjenično kockice u tri boje pa prekrijte drugom polovicom pečenog biskvitnog tijesta.
Tortu lagano pritisnice i prelijte glazurom kojoj ste dodali 2 žlice sirupa od malina.

Punč
Skuhajte punč od 2 dcl jakog zašećernog čaja, dodajte rum, sok i koricu limuna i naranče te ga razdjelite na tri dijela i pustite da se ohladi.

Shocked
Nadam se da ćeš se snaći, nije isproban recept jer je knjiga još vruća od štampanja, ali divno izgleda na slici.
Bit će mi drago ako sam pomogla

vgregur2
Srebrni slastičar

Broj postova : 786
Join date : 16.09.2008

[Vrh] Go down

Tražim recept za PUNČ TORTU Empty Re: Tražim recept za PUNČ TORTU

Postaj by saluan sub lis 04, 2008 12:33 am

I love you
Cure,hvala,vidjet ću sura što ću!!!
saluan
saluan
Školovani slastičar

Broj postova : 97
Join date : 13.09.2008
Age : 48
Lokacija : Moslavina

[Vrh] Go down

Tražim recept za PUNČ TORTU Empty Re: Tražim recept za PUNČ TORTU

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.