SLATKI SVIJET
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bundeva

+4
sunseeker
KLAPAT
Nessa
alek
8 posters

Go down

Bundeva Empty Bundeva

Postaj by alek sub ruj 27, 2008 5:08 pm

Bundeva od kestena (kesten pire+mleveni keks+slag+bailey's), sa bananama i kremom od sira i kremom od narance, sa cokoladnom glazurom sa dodatim ukusom narance i narancastom bojom:

Bundeva 7af994419082931611d488c4289eaf7b_content_mediumBundeva 0b53a84be8dfb141cbede4cca82ef16b_content_medium

Radjena u Wiltonovom kalupu za loptu, kad je prenocila u frizideru onda sam je izvadila iz kalupa, utisnula linije i malo je spljostila, premazala kremom od narance i prelila cokoladom. Drska i listovi su gumpaste, okolo na tanjiru je gumpaste razno lisce osenceno u jesenskim bojama.

Nisam u potpunosti zadovoljna jer je glazura malo grbava, ali ovaj moj nece da jede nijednu verziju buttercreama i uopste ne voli kreme sa dosta putera koje se lepo razmazuju, tako da kremu nisam mogla skroz poravnati pa onda ni glazura ne ispadne ravna. Kad sam gundjala zbog njegovih nemogucih zahteva, samo je rekao da ni prava bundeva nije skroz ravna, pa eto...

Ova je radjena od iste kombinacije kao bundeva, samo je preliv od cokolade svetliji jer sam koristila drugu boju. Ukrasena gumpaste hibiskusom i slagom.

Bundeva 72d4fe31a061ad7831c6a90df76edbbf_content_medium
alek
alek
Mestrica od aranžmana

Broj postova : 24
Join date : 14.09.2008
Lokacija : Hong Kong

[Vrh] Go down

Bundeva Empty Re: Bundeva

Postaj by Nessa sub ruj 27, 2008 5:51 pm

Wooow,ovo je predivno..Ti nas samo iznenađuješ maštovitošću svojih djela.. Bravo
Nessa
Nessa
FORUMSKI PANDUR

Broj postova : 924
Join date : 12.09.2008
Age : 40
Lokacija : Rijeka

[Vrh] Go down

Bundeva Empty Re: Bundeva

Postaj by KLAPAT sub ruj 27, 2008 6:10 pm

E bože kad muževi moraju učiti žene kako bundeve izgledaju Smile Smile Very Happy M a baš ti je sipa a i ova druga je nešto posebna
KLAPAT
KLAPAT
EXTRA ZLATNI MAJSTOR SLASTIČAR

Broj postova : 1533
Join date : 14.09.2008
Age : 57
Lokacija : Hum na Sutli

[Vrh] Go down

Bundeva Empty Re: Bundeva

Postaj by sunseeker sub ruj 27, 2008 11:49 pm

...ovo je prekrasno... Bravo Bravo Bravo
...a može li recept od te torte?!... Very Happy
sunseeker
sunseeker
Iskusni slastičar

Broj postova : 235
Join date : 13.09.2008
Age : 42

[Vrh] Go down

Bundeva Empty Re: Bundeva

Postaj by jadro ned ruj 28, 2008 5:22 pm

E baš si prava meštrica od aranžmana! Od tebe i ne očekujemo ništa drugo osim savršenog rada Bravo Bravo Embarassed Embarassed Embarassed
jadro
jadro
EXTRA ZLATNI MAJSTOR SLASTIČAR

Broj postova : 1102
Join date : 12.09.2008
Age : 66
Lokacija : Omiš, Croatia

http://gordanster.spaces.live.com

[Vrh] Go down

Bundeva Empty Re: Bundeva

Postaj by vgregur2 pon ruj 29, 2008 9:49 am

Suuuuper, meni se jako sviđa, prosim recept. Radila sam okrugli oblik ali sa tvrdim biskvitom jer sam se bojala da mi se ne raspadne. Torte su predivne. Moj muž zna da nesmije biti u blizini dok ja radim torte. Taj dan mu dajem slobodno sunny ha, ha,ha

vgregur2
Srebrni slastičar

Broj postova : 786
Join date : 16.09.2008

[Vrh] Go down

Bundeva Empty Re: Bundeva

Postaj by alek pon ruj 29, 2008 6:01 pm

Hvala vam svima. Recept sam stavila ovde, nadam se da mi ne zamerate sto je ukucan na drugom website tamo mi je zgodnije da se ne ponavljam kad ima vec nesto sto sam ranije pisala, sve mi je na jednom mestu.

Kad mi malo prodje guzva na poslu onda cu da pocnem da ovde ukucavam malo sredjenije kombinacije, posebno za ukrase, npr. karanfile sam radila na tri nacina, hibiskus na dva, alstroemeriu na dva, pa bi htela da onako grupisem cvet po cvet da opisem kako se moze raditi i koji su pros and cons za te nacine izrade. Trenutno spavam oko 4 sata otkako nam je poceo semestar, ali bice bolje krajem oktobra, samo treba dotle izdrzati. jedini mi je odmor jedno sat vremena uvece posle posla napravim koji cvetic da smirim zivce i istresem nervozu dok nisam ovog mog jadnika udavila kad me uhvati popizditis kad po pedeseti put pita gde stoji nesto sto mu je ispred nosa. Zna tako da gleda zid kuhinje na kome vise razne alatke ukljucujuci i kutlacu, bleji on u zid i onda me mrtav ladan pita gde je kutlaca i cime ce on da sipa veceru u tanjir da podgreje u mikrovalnoj. Pa ajde sad imaj zivaca da ga ne opaucis po glavi tom istom kutlacom...

Dakle recept za bundevu i sarlotu, nepecene obe sa kestenom:
http://www.coolinarika.com/recept/jesenja-torta-i-sarlota-deo-prvi-bundeva
http://www.coolinarika.com/recept/jesenja-torta-i-sarlota-deo-drugi-sarlota

Inace ranije sam radila razne varijacije nepecenih masa od kestena koje su zahvalne za oblikovanje, npr ovaj panj:
http://www.coolinarika.com/recept/panj-na-brzaka
Bundeva 612d3e149e29c160aff8b6f78430314a_content_medium

I ovaj kaktus:
http://www.coolinarika.com/recept/kaktus-torta-od-kestena
Bundeva 36aa7cf14c6902757d68e1ec44a26060_content_medium
alek
alek
Mestrica od aranžmana

Broj postova : 24
Join date : 14.09.2008
Lokacija : Hong Kong

[Vrh] Go down

Bundeva Empty Re: Bundeva

Postaj by KLAPAT pon ruj 29, 2008 7:25 pm

auuuuuuuuu! Ovaj kaktus je super kao stvaran je savršeno,blago onom tko uživa u tvojim delicijama flower
KLAPAT
KLAPAT
EXTRA ZLATNI MAJSTOR SLASTIČAR

Broj postova : 1533
Join date : 14.09.2008
Age : 57
Lokacija : Hum na Sutli

[Vrh] Go down

Bundeva Empty Re: Bundeva

Postaj by saluan uto ruj 30, 2008 11:12 pm

Bravo
saluan
saluan
Školovani slastičar

Broj postova : 97
Join date : 13.09.2008
Age : 48
Lokacija : Moslavina

[Vrh] Go down

Bundeva Empty Re: Bundeva

Postaj by SANELAA pet lis 24, 2008 6:50 am

Bravo svaka čast jako su ljepe
SANELAA
SANELAA
Slastičar amater

Broj postova : 32
Join date : 23.10.2008
Age : 44
Lokacija : Beli Manastir

[Vrh] Go down

Bundeva Empty Re: Bundeva

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.