SLATKI SVIJET
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Breskve

2 posters

Go down

Breskve Empty Breskve

Postaj by kruskica sub ruj 13, 2008 10:28 am

Breskve Breskv11


najvise volim raditi breskvice po ovom receptu jer mi nikad ne ispucaju


Tijesto:
2 jaja
2 dl mlijeka
2 dl secera
2 dl ulja
2 praska za pecivo
2 vanilin secera
brasna po potrebi
** dodavajte malo po malo brasna dok tijesto ne postane kompaktno da se moze mijesiti rukama, a opet da bude mekano, kao tijesto za kruh(cak i mrvicu mekse)
oblikujte kuglice u rukama koje ste prethodno malo nauljili, slazite ih u lim za pecenje i peceite na 180 stupnjeva oko pola sata(ja nikad ne gledam na sat zapravo, gledam kakvo je tijesto )
kad je peceno, jos vruce istresite u posudu u kojoj cete ih dubiti. treba ih izdubiti dok su jos malo mlake, ali s velikim oprezom jer se nece dogoditi da pukne samo malo, ove ce se rasprsnuti cijele ako ih prejako stisnete.

kad ste ih izdubili, od tih mrvica napravite nadjev za breskvice. prokuhajte oko 2 dl mlijeka, i vruce prelijte preko mrvica, dodajte dvije veeelike zlice omiljene marmelade, malo secera i kakaa i oraha. mozete dodati i malo ruma. sve dobro izmijesajte dok ne dobijete kompaktnu kremu koju mozete zlicom stavljati u breskvice. zatim spojite dvije po dvije i umacite u malo razvodnjenu aromu visnje ili maline, te ih uvaljajte u secer..
dobar tek!!
kruskica
kruskica
Iskusni slastičar

Broj postova : 239
Join date : 12.09.2008
Age : 46
Lokacija : onkraj razuma

[Vrh] Go down

Breskve Empty Re: Breskve

Postaj by sunseeker sub ruj 13, 2008 4:58 pm

...uf... ja nikako da se odlučim i probam napraviti te breskvice... uvijek nekako mislim da to meni neće uspjeti... morat ću probati onda po ovom receptu... hvala flower
sunseeker
sunseeker
Iskusni slastičar

Broj postova : 235
Join date : 13.09.2008
Age : 42

[Vrh] Go down

Breskve Empty Re: Breskve

Postaj by kruskica sub ruj 13, 2008 6:14 pm

probaj, nije uopce tesko...
kruskica
kruskica
Iskusni slastičar

Broj postova : 239
Join date : 12.09.2008
Age : 46
Lokacija : onkraj razuma

[Vrh] Go down

Breskve Empty Re: Breskve

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne možeš odgovarati na postove.