SLATKI SVIJET
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Orah torta

2 posters

Go down

Orah torta Empty Orah torta

Postaj by Adrianna pon ruj 15, 2008 10:36 pm

8 žumanjaka mješati mikserom i postepeno dodavati 8 žlica vrele vode (vrela voda će prouzročiti da žumanjci i šećer postanu lijepo kremasti), i 40 dkg šećera.
8 bjelanjaka stuči u snijeg.
40 dkg brašna pomješati sa
1 praškom za pecivo i
15 dkg mljevenih oraha
U žumanjke dodavati malo pomalo uz stalno mješanje naizmjenično brašno i bjelanjke.
Izliti u okrugli kalup promjera 30 cm i peći 40 minuta na 180 stupnjeva. (provjerite drvenim štapićem da li je pećeno)
Dobro ohladiti. Ako se nadigne trbušćić može se toplo okrenuti naopako i tako hladiti.

Za kremu skuhati
1 litru mlijeka sa 3 pudinga od vanilije i malo (jedna žlica) gustina (škrobnog brašna za one van lijepe naše) i 20 dkg šećera, kao da se kuha puding. Ohladiti uz povremeno mješanje da se ne napravi korica. Ako se ipak napravi protisnite kroz sito.
U hladno dodati 25 dkg margarina (meni je najbolji Zvjezdin za kreme) ili putra i sve dobro izmiksati.
Prerezati biskvit dva puta i filati. Prije filanja svaku koru dobro namočiti mlijekom i rumom.
Omazati cijelu tortu kremom i panirati orasima. Staviti puslice od kreme a na svaku puslicu polovicu oraha koju ste posuli sa mljevenim šećerom (to je samo radi dekoraciju, naravno da možete raditi izvana šta hoćete)

I ovo je jako star recept a torta spada u one klasične torte (nekad se krema kuhala od žumanjaka i brašna) ali ja sam ipak moderna domačica pa je i ovako jako fina. Manje je grudica i brže je gotova, a aroma pudinga je ipak finija.

Adrianna
Iskusni slastičar

Broj postova : 177
Join date : 13.09.2008
Lokacija : Rijeka

[Vrh] Go down

Orah torta Empty Re: Orah torta

Postaj by saluan uto ruj 16, 2008 11:22 pm

Super stvar za ljubitelje oraha!!!
saluan
saluan
Školovani slastičar

Broj postova : 97
Join date : 13.09.2008
Age : 48
Lokacija : Moslavina

[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.